۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند

۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند

۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند

9 مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند

 

اقتصاد گیگ در حال رونق است بر اساس گزارش فوربس، بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵، ۹۴ درصد از ۱۰ میلیون شغل ایجاد شده به صورت آزاد یا موقت بوده است. برای فریلنسرها، این نشان دهنده تقاضای زیاد در بخش ها و صنایع مختلف و کاهش مداوم مشاغل سنتی است.آزاد بودن شغل به معنای مالکیت کسب و کار خود است. چه برای آن آماده باشید چه نباشید، باید رئیس بودن را تمرین کنید و برای اینده ای که با کارمند و کارشناس سنتی خداحافظی می کند اماده باشید.برای کمک به درک بهتر ماهیت کار بیولنسری، در اینجا ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند و  با کلیت مسیر آشنا  شود را به ترتیب لیست کرده ایم.

 

۱.مورد اول از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که کار آزاد فقط پروژه های یکبار مصرف نیست.

به طور سنتی، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک‌تر، بیولنسرها را برای پروژه‌های موقت کوتاه ‌مدت استخدام می‌کنند که صاحبان آن‌ها و کارکنان آن‌ها زمانی برای انجام آن‌ها ندارند. این روند اخیراً شروع به تغییر کرده است، زیرا شرکت ها در حال ادغام فریلنسرها در استراتژی های اصلی تجاری خود هستند. نیکولاس بدمینتون، نویسنده، محقق و سخنران اصلی Futurist می گوید: «کسب و کارهای مدرن تصمیم می گیرند به شیوه ای بسیار ناب کار کنند. “گاهی اوقات صاحبان مشاغل افرادی هستند که هر آنچه را که نیاز دارند با استفاده از فریلنسرها می سازند و کسب و کار را به تنهایی اداره می کنند. حتی مشاغل بزرگ نیز از فریلنسرها به عنوان بخشی از نیروی کار احتمالی خود استفاده می کنند.

ریچ پیرسون، معاون ارشد بازاریابی در Upwork، الگوی مشابهی را مشاهده کرده است و خاطرنشان می‌کند که برخی از موقعیت‌های فریلنسری برای پروژه‌هایی هستند که به مدت شش ماه ادامه دارند. اگر بیولنسرها به دنبال کار ثابت هستند، این روند مهمی است که باید به آن توجه کنند

 

۲.مورد دوم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که فراتر از محل زندگی فکر کنید.

فارغ التحصیلان و کارمندان اخراجی که در تامین موقعیت های تمام وقت در نزدیکی خانه خود مشکل دارند، اغلب برای تامین هزینه های خود به مشاغل آزاد روی می آورند. از آنجایی که بیشتر کارهای بیولنسری را می توان از راه دور انجام داد، مجبور نیستید به مشاغل نزدیک بچسبید. پیرسون میگوید: «از نقطه نظر تجاری، شرکت‌هایی که کارمندان آزاد را استخدام می‌کنند، می‌توانند با فرار از اقتصاد محلی، استعدادهای بهتری به دست آورند. “این به فریلنسرها در مناطقی که کار محلی زیادی وجود ندارد نیز کمک می کند”بیولنسری تضمین می کند که شغل خود را به دلیل موقعیت مکانی خود از دست نخواهید داد.

 

۳.مورد سوم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که رد کردن بخشی از کار است.

از آنجایی که فریلنسرها همزمان با چندین مشتری کار می کنند، با ایجاد تعادل در چندین پروژه در یک زمان، احساس ثبات کمتری وجود دارد. اغلب برای رد کردن یا رد شدن باید آماده باشید میندا هانی، نویسنده محتوای آزاد، میگوید: «با طرد شدن راحت باشید. ناامید نشوید، فقط به آسیاب کردن ادامه دهید. اگر کار را به خوبی انجام دهید، مردم صحبت می‌کنند و افراد بیشتری می‌خواهند با شما کار کنند.

 

۴.مورد چهارم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که یک جامعه پیدا کنید.

به مکانی که جهت فریلنسری شما ایجاد شده ملحق شوید هانی از بزرگترین فریلنسرها توصیه میکند: «جامعه‌ای از سایر فریلنسرها بسازید تا با انگیزه بمانید و ادامه دهید. من از طریق موفقیت های دوستانم انرژی و انگیزه زیادی کسب می کنم و از اشتباهات یکدیگر نیز درس می گیریم. پس از انتقال به نویسندگی مستقل تمام وقت در تابستان گذشته، وبلاگی به نام فریلنسر هزاره را تأسیس کردم تا جامعه ای را در میان نویسندگان آزاد هزاره ساله و ویراستارانی که به صورت آنلاین می شناسم، ایجاد کنم. یک هفته در میان، مصاحبه ای با یک نویسنده آزاد موفق منتشر می کنم

 

۵.مورد پنچم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که همیشه خط ارتباطی خود را گسترش دهید.

هانی تأکید می‌کند که صنعت فریلنسری اغلب «بازی اعداد» برای ارسال نامه‌های مستمر معرفی، پیشنهادات و تماس‌های سرد است. او میگوید: “شما باید همیشه به خط ارتباطات خود اضافه کنید، حتی زمانی که زمان خوب است و برنامه شما پر است.” به‌عنوان یک روزنامه‌نگار آزاد، من دائماً در حال توسعه ایده‌های جدید هستم و پیشنهادهایی را برای ارسال به سردبیران انجام می‌دهم، حتی زمانی که در حال حاضر روی چندین قطعه کار می‌کنم. نکته کلیدی این است که کار را برای آینده برنامه ریزی کنید تا هرگز بدون کار باقی نمانید.

 

۶.مورد ششم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که مهارت های خود را برجسته کنید.

پیرسون در مصاحبه با بیزینس نیوز دیلی گفته است که ۷۰ درصد از شرکت هایی که فریلنسرها را استخدام می کنند از آنها برای پر کردن شکاف های مهارتی خاص در کارکنان خود استفاده می کنند.اگر شرح شغل ترکیبی بسیار تخصصی از مهارت هاست و شما آنها را دارید، هنگام تماس با کارفرما، مطمئن شوید که روی آن تمرکز کرده اید. بدمینتون افزود: “مطمئن شوید که مجموعه مهارت های منحصر به فرد خود، برخی از داستان های موفقیت و اینکه چرا بهترین فریلنسر برای شغل کارفرما هستید را برجسته کرده اید.

9مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند

۷. مورد هفتم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که همه چیز را مستند کنید.

هنگامی که شما خود اشتغال هستید، نه تنها به مشتریان خدمات ارائه می دهید، بلکه مسئولیت حسابداری نیز کاملا بر عهده شماست. منظم ماندن به شما کمک می کند تا از اشتباهات و اتفاقات ناگوار در این مسیر خلاص شوید، به خصوص زمانی که فصل مالیات فرا می رسد که اصلاً انتظارش را ندارید.

 

۸.مورد هشتم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که یک نمونه کار بسازید.

بسیاری از فریلنسرها نمونه کارهای مجازی از کار خود را در وب سایت ها ایجاد می کنند تا کارفرمایان بالقوه به آنها نگاه کنند. اگر یک نمایه مستقل آنلاین ندارید، مطمئن شوید که مجموعه‌ای از کلیپ‌ها، فایل‌ها و سایر پروژه‌های گذشته را آماده کرده‌اید . بدمینتون گفت: «برای یک فریلنسر ضروری است که نمونه کارهای خود را نشان دهد. “این یک فرصت بزرگ برای شگفت‌انگیز کردن کارفرمایان و امضای قرارداد است.” تاریخچه غنی از کار گذشته می تواند کارفرما را هنگام در نظر گرفتن شما برای یک شغل آزاد راحت کند، اما در انتخاب پروژه هایی که می خواهید به اشتراک بگذارید مراقب باشید. نمونه هایی که ارائه می کنید باید با شغل مورد نظر شما مرتبط باشد

۹.مورد نهم از ۹مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند این است که ارتباط مهمترین عامل کلیدی است.

شما ممکن است کارمند تمام وقت مشاغلی نباشید که شما را به عنوان بیولنسر استخدام می کنند، اما زمانی که با آنها کار می کنید، فرد مورد نظر رئیس شما است. این شخص از شما انتظار دارد که یک کار خاص را انجام دهید، و درست مانند یک رئیس معمولی، باید خطوط ارتباطی را باز نگه دارید تا مطمئن شوید که هر دو طرف به آنچه نیاز دارند، می رسند بدمینتون میگوید : «از  چت ویدیویی و ایمیل برای صحبت با کارفرمایان بالقوه، پرسیدن سؤال و ارتباط در سطح عمیق‌تر استفاده کنید. هنگامی که پروژه ای را ارسال کردید، پذیرای بازخورد باشید و اگر کارفرما چیز متفاوتی می خواهد، آن را بازنگری کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده در مقاله ۹ مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند هزاران موارد تجربی وجود دارد که در زمان کار و طی مسیر های مختلف مشخص میشوند.

۹ مورد مهم که هر بایولنسر بالقوه باید بداند نوشته Ehsan Razeghian

نظر